3 edytory wideo, które warto znać


Blog fotograficzny » Blog fotograficzny » 3 edytory wideo, które warto znać
3 edytory wideo, które warto znać
5 (100%) 2 głosy

Edytor wideoRok 2017 oznaczał koniec dwóch znanych edytorów wideo, Windows Movie Maker oraz YouTube Video Editor, ale dla amatorów montażu filmów nie jest to koniec lecz początek przygody z nowymi, równie ciekawymi programami edycji wideo. Przyjrzymy się dziś trzem edytorom, dzięki którym użytkownicy będą mogli kontynuować swoją przygodę z filmem i poznać nowe perspektywy edycji wideo.

W porównaniu startują Animoto, Kizoa oraz WeVideo, wyjątkowe edytory wideo, które wszystkie bazują na pamięci w tzw. chmurze. Serwisy pozwalają bezpośrednio na stronie tworzyć filmy, wysyłać je poprzez email lub udostępniać w internecie. Programy te nie są jednak identyczne, dlatego dla ułatwienia decyzji porównaliśmy najważniejsze parametry w tabeli* poniżej.

 

Edytor Wideo Kizoa WeVideo Animoto
Cena Nieograniczone konto darmowe + konto Premium od 69PLN (jednorazowa płatność) Nieograniczone konto darmowe + miesięczny lub roczny abonament od $59.98/rok Darmowe 14 dni + miesięczny lub roczny abonament od $120/ rok
Darmowa pamięć w chmurze 1 GB 1 GB 1 GB
Formaty zapisu wideo MP4, AVI, MOV, MPEG2, GIF MP4 MP4
Proporcje wideo Krajobraz (16:9, 3:2, 4:3), portret (3:4, 2:3, 9:16), kwadrat (1:1) Krajobraz (16:9) Krajobraz (16:9), kwadrat (1:1)
Funkcja DVD Tak Nie Tak
Dostępna muzyka 112 piosenek + dodawanie własnej muzyki 22 piosenki + dodawanie własnej muzyki 2500 piosenek + dodawanie własnej muzyki
Dostępne języki FR, EN, ES, DE, IT, JP, TR, CN, EN EN
Systemy operacyjne Mac, Windows Mac, Windows Mac, Windows

*dane zebrano w kwietniu 2017r.

Jak widać Animoto, Kizoa oraz WeVideo mają wiele cech wspólnych ale można zauważyć również kilka ważnych różnic. Każdy z edytorów daje możliwość darmowego korzystania a pamięć w chmurze ma dla użytkownika wiele zalet, które tłumaczy założyciel i szef Kizoa, Yanaï Guedj. „Edycja wideo w chmurze ma tę zaletę, że można z niej korzystać z każdego zakątka świata, co czyni ją ciekawą alternatywą dla tradycyjnych programów zapisywanych na pulpicie.” – mówi Guedj. „Można edytować swoje wideo w domu w Warszawie a następnego dnia polecieć do Londynu i kontynuować pracę nad filmem. Bez kłopotu ani targania sprzętu, wszystko jest do dyspozycji użytkownika od razu.” Założona w 2007 roku w Paryżu Kizoa szybko wyrobiła sobie pozycję lidera na międzynarodowym rynku edycji wideo a misją firmy jest intuicyjny montaż filmów dla każdego. Serwis w chmurze daje użytkownikowi większą wolność tworzenia. „Świat staje się coraz bardziej połączony a technologia mobilna wzrasta nieprzerwanie od kiedy założyliśmy firmę dziesięć lat temu.” – tłumaczy Guedj. „Nie wygląda na to, żeby ten wzrost miał się niedługo zakończyć i jesteśmy przekonani, że następnym trendem będzie edycja filmów na urządzeniach mobilnych. Uchwycenie wydarzeń i natychmiastowa ich transmisja jako gotowych filmów.” Kizoa jest w trakcie finalizacji swojej aplikacji iOS, która jest już zatwierdzona przez Apple.  

Wybór idealnego edytora wideo zależy od naszych priorytetów. Komu zależy najbardziej na różnorodności muzyki powinien wypróbować Animoto, które oferuje ponad dwa tysiące piosenek jak i wgrywanie własnych plików audio. Natomiast amatorzy mnogości formatów mogą polegać na programie Kizoa, który proponuje aż siedem różnych proporcji wideo oraz pięć różnych formatów zapisu wideo na komputerze. Wszystkie programy oferują 1GB darmowej pamięci, którą np. z Kizoa można powiększyć z kontem płatnym aż do pamięci nieograniczonej. Jako, że jest to pamięć w chmurze nie obciąża ona komputera. We wszystkich serwisach znajdziemy gotowe wzory filmów, mnóstwo efektów i animacji oraz przejść. Każdy z edytorów można testować za darmo, więc nie ma już żadnych przeciwskazań do stworzenia swojego filmowego dzieła. Także gotowi, do edytowania, start!

Więcej o każdym z programów dowiesz się na stronach ich producentów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *