Modeling – profesja dla każdego?


Blog fotograficzny » Blog fotograficzny
4/5 - (5 votes)

modelka

W mediach, tradycyjnych i społecznościowych, można z łatwością zaobserwować trend na modeling. Pełno zdjęć z profesjonalnych sesji zdjęciowych i programów poszukujących przyszłych modelek czy modeli. Na rynku pojawiają się kolejne agencje reklamowe, które szukają ciągle nowych twarzy. Czym więc jest ów modeling i skąd jego popularność?


Nie da się jednoznacznie zdefiniować pojęcia „modeling”, ponieważ zajmuje się on wieloma obszarami. Związany jest między innymi z modą, pokazami i prezentowaniem kolekcji, modelkami, fotografią ale obejmuje też urodę i dbanie o siebie. Dla wielu ludzi jest to styl życia i związany z nim sposób postępowania i środowisko, którym się otacza. Jedno natomiast jest pewne – wiele osób marzy o takiej karierze i krąg tych osób stale się poszerza.

Praca jako model czy modelka w świecie pokazów mody czy fotografii jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Nie są to tylko marzenia z dzieciństwa, ale także świadomy i przemyślany wybór drogi życiowej. O dojrzałym podejściu do tej profesji z pewnością można mówić w odniesieniu do osób, które świadome tego, że kariera nie trwa wiecznie, jednocześnie studiują czy dokształcają się.

model

Modelka często kojarzona jest z pięknym wyglądem i nienaganną figurą, życiem w świcie mody, pokazów i fleszów aparatów fotograficznych. Tak wykreowany, nieco „bajkowy” obraz życia modeli i modelek sprawia, że taka praca jest marzeniem wielu młodych ludzi. Jednak jak rzeczywiście wygląda życie oraz codzienność w tym zawodzie? Dzięki popularnym programom rozrywkowym możemy nieco lepiej poznać prawdziwe oblicze modelingu.

Często przekonujemy się, że z tym wymarzonym zawodem jest jak z górą lodowa. To co widoczne – pokazy, sesje zdjęciowe, kampanie reklamowe, to tylko znikoma część ciężkiej pracy jaką trzeba na co dzień wykonywać. „Look”, który podziwiamy na wielkich billboardach, jest rezultatem pracy całego sztabu ludzi – fotografów, stylistów i wizażystów, oraz wielu godzin prób i wielu powtórek. Modelka czy model może mieć dość, być zmęczony ale nie może tego pokazać.

wykonanie makijażu

Aby osiągać sukcesy w świecie modelingu trzeba najpierw zaistnieć, w jakiś sposób przebić się, poświęcić wiele dla wypracowania nazwiska i renomy. Zanim będzie można przebierać w propozycjach z najlepszych czasopism, agencji czy domów mody, potrzeba sporo czasu i wysiłku poświęcić na budowanie wizerunku i kontaktów. Często trzeba uczestniczyć w sesjach w trudnych warunkach, marznąć, realizować nie do końca zrozumiałą wizję fotografa. Konkurencja jest bardzo duża, a wciąż rosnąca popularność modelingu sprawia, że aby osiągnąć sukces potrzeba silnego uporu i wiary w siebie oraz ogromnej cierpliwości.

Pozytywny aspektem jest to, że poza wybiegiem modele i modelki mogą wieść zupełnie normalne życie prywatne. Co do zasady nie są rozpoznawani i kojarzeni z plakatami czy fotografiami, ponieważ na co dzień nie są tak wystylizowani i ucharakteryzowani jak w czasie sesji. A zatem tylko od danej osoby zależy czy poza studiem i wybiegiem będzie wiodła spokojne życie czy stanie się celebrytą.

 

pokaz mody

Modeling ma też wiele ciemnych stron, o których nie mówi się zbyt dużo w mediach. Obok bankietów, pokazów i sesji codziennością jest obowiązkowa dieta, dbałość o wygląd i dobrą formę. O ile nie jest problemem rezygnacja ze słodyczy czy nie zdrowego jedzenia to kłopoty mogą pojawić się przy notorycznym odchudzaniu się, od którego tylko krok do zaburzeń odżywiania i chorób. Stereotypowa sylwetka modela czy modelki powinna być nie tylko szczupła, ale najlepiej też wysportowana czy zgrabna. Stąd biorą się problemy z nadmiarem ćwiczeń, który w połączeniu z dietą i intensywnym trybem życia może stwarzać realne zagrożenie dla zdrowia.

Warto zauważyć zmiany w dobrym kierunku – co raz częściej świat mody stawia na osoby naturalne, na pierwszy rzut oka niepozorne, z których przy pomocy stylistów i wizażystów, kreuje prawdziwe „perełki”. Modeling może być świetnym pomysłem na życie o ile będzie się miało do niego odpowiednie podejście.

Artykuł przygotowano w oparciu o stronę: whitestory.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *