Niesłabnąca moda na zdjęcia


Blog fotograficzny » Blog fotograficzny
Stare zdjęcia

Stare zdjęcia

Teoretycznie wszyscy mamy „wypasione” smartfony z milionami pixeli i innymi gadżetami, a robienie zdjęć przestało być domeną zawodowców. W fotografii zaczyna się coraz bardziej liczyć kreatywność i łapanie momentów niż odpowiednie ustawienie światła i obróbka zdjęcia w programie graficznym. Takie „łapanie” spotkań ze znajomymi, postępów dzieci czy piękna natury sprawia, że na portalach społecznościowych i w domowych zbiorach mamy tysiące lepszych i gorszych zdjęć.

Zabawa przede wszystkim

Fotografia została wymyślona, by zatrzymać ważne chwile. Z drugiej strony utrwalenie i wydruk zdjęcia twarzy stał się koniecznością w dobie wielu dokumentów, jakie musimy posiadać. I zapewne ta idea przyświecała twórcy pierwszej fotobudki, by klienci w szybki sposób mogli zrobić sobie i odebrać fotografie do paszportu czy legitymacji. Na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych idea fotobudki przerosła oczekiwania kreatora – Anatola M. Josepho. Do „Studio Photomaton” ustawiały się długie kolejki, by za ćwierć dolara zrobić sobie kilka zdjęć. To najbardziej znane miejsce na Broadwayu odwiedzało kilka tysięcy osób dziennie, a po wojnie fotobudka po raz pierwszy pojawiła się w filmie u boku Freda Astaire’a, by potem mocno zaistnieć w twórczości Andy’ego Warhola.

Miejsca bardzo kultowe

Popularność fotobudek sprawiła, że przestały być miejscem do robienia zdjęć do dokumentów, a stały się okazją do świetnej zabawy, elementem przyjacielskich spotkań, czy też randek. Największą popularność zdobyły w Stanach, a w Europie najczęściej korzystają z nich obywatele Wielkiej Brytanii i Francji. Oprócz tradycyjnej kabiny i mechanizmów autowyzwalania nowoczesna fotobudka stała się miejscem, w którym możemy kreować świetną zabawę. Coraz częściej staje się gadżetem na weselach czy imprezach integracyjnych, dając możliwość po prostu świetnej zabawy.

Już nie tylko wydruk

Goście na imprezach uwielbiają fotobudki. Możliwość wybrania sobie tła i rekwizytów sprawia, że jest to doskonały pomysł na świetną zabawę, integrację i pamiątkę z imprezy. Dodatkowo nowoczesne kabiny nakręcą krótkie gify ze zrobionych zdjęć, a śmieszne filmiki to będzie doskonały pomysł, by pochwalić się w mediach społecznościowych, jak się świetnie bawiliśmy. Opcje wydruków na różnych gadżetach oraz możliwość wysłania zdjęć na e-mail sprawiają, że fotobudki podążają za zmieniającym się tempem życia. A w Polsce stają się coraz bardziej popularne, bo kto z nas nie ma ochoty na beztroską zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *