Promocja zdjęć w serwisach społecznościowych – gdzie udostępniać swoje fotografie?


Blog fotograficzny » Blog fotograficzny

PinterestIstnieje wiele portali społecznościowych ale nie każdy jest popularny w Polsce oraz warty naszej uwagi. Poniżej przedstawię Wam kilka przykładowych.

Facebook

Oprócz promowania swoich prac w serwisach stricte fotograficznych bardzo ważne jest udostępnianie ich również w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

Warto założyć swój fanpage, na którym będziemy udostępniać zarówno wybrane galerie publikowane na blogu, jak i pojedyncze zdjęcia, które pozwolą przyciągnąć kolejnych fanów i utrzymać kontakt z tymi, którzy już dali nam lajka.

Prowadzenie fanpage pozwala również dotrzeć do nowych odbiorców naszego serwisu za pomocą like’ów, komentarzy oraz udostępnień, które zostawiają odwiedzający. Nasze zdjęcia mogą wyświetlić się ich znajomym, co zwiększa szanse na dotarcie do kolejnych odbiorców.

Za jego pośrednictwem własnego fanpage warto komentować lub udostępniać zdjęcia innych fotografów. Warto również publikować na nim specjalistyczne artykuły czy testy sprzętu fotograficznego wykonane przez profesjonalne serwisy dla fotografów. Wartościowe i interesujące treści z branży fotograficznej z pewnością przyciągną uwagę czytelników.

 

Instagram

Jest to miejsce wręcz wymarzone dla osób zajmujących się fotografią. Prosta aplikacja w telefonie służy do udostępniania charakterystycznych kwadratowych zdjęć. Można je szybko i łatwo edytować za pomocą kilkunastu wbudowanych filtrów, dzięki czemu możemy opublikować nowe zdjęcie od razu po jego wykonaniu.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by udostępniać za pomocą Instagrama również zdjęć wykonanych lustrzanką czy każdym innym aparatem fotograficznym.

Instagram od niedawna został połączony z Facebookiem, dzięki czemu mamy możliwość udostępniania zdjęć na dwóch serwisach społecznościowych poprzez jedno kliknięcie, co znacznie oszczędza nasz czas.

Obecnie jest to moje ulubione miejsce w której staram się regularnie publikować swoje zdjęcia, zapraszam więc do śledzenia mojego profilu @Piotr_H

 

Pinterest

To serwis społecznościowy odrobinę podobny do Instagrama, lecz mniej popularny. Również służy do publikacji zdjęć, a nasze konto można złączyć z kontem na Twitterze, na którym może zostać opublikowane zarówno zdjęcie, jak i link do naszego bloga.

 

Google+

Niszowy serwis społecznościowy w którym możemy znaleźć osoby które nie są zadowolone z przeładowanego Facebooka. Serwis jest na tyle mało popularny że może zostać zamknięty w niedalekiej przyszłości. Pomimo tego warto założyć tam konto i publikować swoje zdjęcia docierając do nowej grupy odbiorców.

 

Tagowanie

Publikując zdjęcia oraz wpisy w mediach społecznościowych należy w opisie dodawać tagi adekwatne do tematyki publikowanego materiału. Dzięki tagom dotrzemy do nowych odbiorców naszych zdjęć.

 

Automatyzacja publikacji

Publikację postów w serwisach społecznościowych możemy łatwo zautomatyzować za pomocą wtyczek takich jak

NextScripts: Social Networks Auto-Poster (dostępnej dla WordPressa).

Dzięki takim wtyczkom nie musimy logować się do każdego z serwisów i publikować każdego wpisu oddzielnie. Po dodaniu wpisu na blogu automatycznie zostanie opublikowany na wszystkich naszych kontach społecznościowych.

Wtyczka, o której wspomniałem, pozwala zautomatyzować publikację wpisów z bloga na serwisach takich jak:

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • Tumblr
  • LinkedIn
  • Blogger
  • Delicious

Ustawienia publikacji w każdym serwisie społecznościowym możemy również konfigurować według własnych potrzeb więc warto szukać serwisów oraz narzędzi nam odpowiadających i używać regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *