Motoryzacja

Blog fotograficzny » Zdjęcia » Motoryzacja
Sokole rewiry z Polskie Bezdroza

Sokole Rewiry czyli offroad w okolicach Miłomłyna

W ostatni weekend odbyła się impreza dla miłośników offroadu organizowana przez Polskie Bezdroża. Kto był ten się świetnie bawił w błocie, […]

Zdjęcia samochodów włoskich producentów.

Forza Italia czyli zlot fanów włoskiej motoryzacji

24 września odbyło się Ogólnopolskie spotkanie miłośników włoskiej motoryzacji. Impreza miała miejsce w pięknym Dworze Many na terenie którego, mogliśmy […]

Szkolenie 4×4 z Polskie Bezdroża

Mocne, ciężkie samochody, błoto i piękne plenery. Takie połączenie gwarantuje udział w szkoleniu 4×4 organizowanym przez „Polskie Bezdroża”.

Nissan-GT-R

Super samochody w Ułężu – Porsche, Lamborghini i Nissan GT-R

Porsche, Lamborghini, Ferrari… te i inne super samochody są na wyciągniecie ręki w Ułężu zarówno dla fotografików jak i fanów motoryzacji.

Moto Event East - Oldsmobile

Moto Event East

Fotorelacja z Moto Event East czyli imprezy motoryzacyjnej odbywającej się w Chełmie. Klasyczne samochody, Rost Style oraz Pin-up Girl 😉

Lubelskie klasyki nocą - miś w fiacie 126p

Lubelskie Klasyki Nocą

Każdy fan motoryzacji zarówno tej klasycznej i bardziej nowoczesnej w oryginalnej stylizacji powinni pojawić się na „Nocnych klasykach nocą”.

Gecko cup lublin 2010 - driftujące BMW

Drift podczas Gecko Cup – 2010

Zdjęcia zostały wykonane podczas Gecko Cup w Lublinie (2010-09-26). Podczas imprezy można było podziwiać wyścigi na ćwierć mili odbywające się […]

Dobrze wykonane zdjęcia samochodów potrafią zachwycić nie tylko motoryzacyjnych freeq’ów. Odpowiednie ujęcie pozwala odkryć w tych metalowych maszynach prawdziwą duszę. Nie lada sztuką jest również wykonanie perfekcyjnego pod względem technicznym zdjęcia samochodu pozostającego w ciągłym ruchu. Uchwycenie rajdowego BMW podczas driftu nadaje zdjęciu dynamiki i ekspresji.

Odbiorca patrząc na zdjęcia, musi słyszeć delikatny szum silnika i czuć na własnej skórze pęd, niczym zastrzyk adrenaliny. Fotografowanie samochodów rajdowych pozwala też na silne wyeksponowanie kontrastów. Nic nie robi takiego wrażenia jak auto z napędem 4×4 zestawione z delikatnym krajobrazem polskich bezdroży. Z kolei zdjęcia pojazdów zabytkowych powinny nieść ze sobą powiew dawnych czasów. Pamiętajmy, że teraz miano retro mogą nosić nie tylko przedwojenne Fordy T. W obiektywach fotografów coraz częściej goszczą samochody będące dziełami realnego socjalizmu, takie jak Fiat 126p czyli tak popularny „Maluch”, który przez lata królował na naszych drogach.

Auta, takie jak Lamborghini czy Porsche Carrera, to w dalszym ciągu rzadkość na naszych drogach, ale i one wyjątkowo wdzięcznie prezentują w kadrze. Porsche to niemiecki majstersztyk motoryzacji oraz designu. Łączy w sobie estetykę oraz moc. Z kolei Nissan GT-R to wyjątkowe osiągnięcie japońskiej myśli technicznej. Z jednej strony wyraźnie przypomina europejskie supersamochody. Z drugiej zobaczymy w jego projekcie liczne elementy charakterystyczne dla motoryzacji azjatyckiej – chociażby pociągły kształt przednich reflektorów.