Portrety

Blog fotograficzny
Zuza w bieli

Sesja fotograficzna Zuzy w bieli

Zdjęcia Zuzy wykonane w amatorskich warunkach bez profesjonalnego oświetlenia ale w połączeniu z obiektywem f1.4 50mm.

Pierwsza sesja Magdy

Pierwszą sesja Magdy to również test nowego obiektywu Minolta 50mm f1.4. Takie światło robi robotę 😉

Na ulicach Lublina

Pewnego razu w Lublinie

Spacer z aparatem również może zaowocować ciekawą sesją z ciekawymi osobami w oryginalnej stylizacji.

Fotograf obserwuje innych z perspektywy obiektywu. Zazwyczaj udane zdjęcia portretowe wymagają długiego planowania, doboru właściwego oświetlenia i odpowiedniego obiektywu, nie bez znaczenia jest również doświadczenie fotografującego. Bywa jednak i tak, że zwykły spacer po ulicach miasta staje się idealną okazją do wykonania unikalnego portretu. Nietuzinkowa uroda modelki, przelotne spojrzenie przechodnia, a może ulotna historia, bywają na tyle intrygujące, że przykuwają uwagę fotografa.

Profesjonalna fotografia portretowa to nie tylko nieco sztuczne i wymuszone zdjęcia do dokumentów. Portrety, które wykonuję, podkreślają wyjątkowość modela i oddają nastrój towarzyszący całej sesji. Czasem są to fotografie wykonane pod wpływem chwili, kiedy w kadrze staram się uchwycić przypadkowo spotkane osoby. Zawsze jednak staram się, by były to zdjęcia niepowtarzalne i pełne emocji.

Centrum mojego zainteresowania to człowiek i jego cielesność. Akty fotograficzne mogą być równie inspirujące, jak portrety aranżowane w studio. Fotografia aktu z pewnością nie należy do najprostszych.  To nie nagość,  falujące linie ciała i załamania światła stają się głównym tematem zdjęcia, lecz stojąca za nimi historia lub emocje. Człowiek, jako wiodący temat nie tylko w fotografii, lecz sztuce w ogóle, pozostaje wciąż aktualny i nutrtujący, ponieważ każdy z nas to inna opowieść.